اخبار و مقالات, صفحه اصلی, مقالات

فرش­ ها از چه موادی تولید می­ شوند؟

فرش­ ها از چه موادی تولید می­ شوند؟ تنوع مواد به کار رفته در بافت فرش بسیار بالا بوده، و هرکدام­ مزایا و معایب خود را دارا می باشند. یکی از اساسی ترین تفاوت های موجود در میان فرش ها،  در زمینه نخ به کار رفته در فرش، الیاف طبیعی و یا الیاف مصنوعی می باشد.

 الیاف طبیعی شامل پشم،  پنبه، ابریشم، سیسال، جوت، بامبو و الیاف درخت نارگیل می باشد. الیاف کتان و پنبه از محبوب ترین الیاف طبیعی مورد استفاده در سراسر دنیا بوده است. الیاف کتان دارای مزیت های قابل توجهی از جمله: بسیار الاستیک بوده و مقاومت بالایی در برابر گرما دارد، می تواند وزن بالایی را تحمل کند، خراشیدگی و آسیب پذیری کمی دارد، ضد حساسیت بوده و به راحتی قابل شستشو می باشد. با وجود تمامی مزایای ذکر شده این الیاف دارای معایبی هم بوده از جمله اینکه براحتی به خود خاک جذب کرده و ظاهری نمدی به خود میگیرد. یکی دیگر از الیاف محبوب در میان خریداران الیاف طبیعی ابریشم می باشد که با ظاهر اشرافی و براق خود و همچنین لطافت و نرمی و مقاومت بالا در برابر پارگی، نظر بسیاری از خریداران را به خود جلب می نماید. اما نکته منفی این گروه از الیاف نداشتن استحکام بالا می باشد.

در مقاله فرش­ ها از چه موادی تولید می­ شوند؟ به این موضوع خواهیم پرداخت که الیاف مصنوعی همچنین شامل مواد اکریلیک، پلی استر، پلی پروپیلن، و ویسکوز می باشد. از مزایای این گروه از محصولات می توان به این موارد اشاره نمود از جمله حساسیت کمتر و مراقبت آسان تر نسبت به الیاف طبیعی و یکی از مهمترین ویژگی های آن مقاوت این دسته از الیاف در برابر رطوبت می باشد.

شرکت فرش الماس کویر همواره بر این باور است که با استفاده از بهترین مواد موجود و با بالاترین کیفیت به ارائه خدمات به مشتریان عزیز بپردازد. در این راستا استفاده از بالاترین کیفیت موجود الیاف طبیعی و مصنوعی در تمامی فرش های الماس در اولویت قرار دارد.

نظر خودتان را درمورد مقاله فرش­ ها از چه موادی تولید می­ شوند؟ میتوانید برای ما قرار دهید.

کانال آپارات الماس کویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *